Sukienki na sylwestra
Liczba wybranych produktów: 1358Sukienki na sylwestra
Jest kilka okazji w życiu, kiedy zależy nam na tym, żeby naprawdę błyszczeć. Niektóre, jak swoja studniówka czy własny ślub, przeżywamy tylko raz, ale są również takie, które obchodzić możemy częściej. Jedną z tych powtarzających się co roku jest Sylwester. Bez względu na to, czy spędzasz ostatni wieczór roku w klubie, na eleganckim balu, domówce, a może w kinie lub teatrze – warto zadbać o wyjątkową stylizację. Sukienki sylwestrowe pozwalają na nawet największe szaleństwa i nieodpowiednie na co dzień modowe ekstrawagancje.
Sukienki sylwestrowe – sprawdzone klasyki
Najczęściej wybieranym kolorem na sylwestrowe przyjęcia jest czerń. Stylowa, jednocześnie elegancka i bardzo seksowna, działa wyszczuplająco i nawet w dopasowanym fasonie nie uwidacznia niepożądanych fałdek i wypukłości. Klasyczna mała czarną nigdy nie będzie nudna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć ją na pożegnanie roku, ale wybierając zachowawczą kreację warto zaszaleć z dodatkami. Do czerni świetnie wygląda z biżuterią w każdym stylu, zarówno z lśniących metali, jak i bardzo kolorową. Gładka albo koronkowa czarna sukienka damska będzie doskonałym tłem dla bardzo dużych kolczyków, emaliowanej kolii czy długiego wisiorka.
Jakie buty i dodatki do sukienek na sylwestra?
Zobacz również: szpilki, eleganckie torebki
Popularne są również błyszczące sukienki sylwestrowe. Cekiny, złote i srebrne nitki czy materiał o metalicznym lub „mokrym” połysku to świetny wybór na tę wyjątkową noc. Pozwolą Ci poczuć się królową imprezy, nawet wtedy, gdy inne kobiety dokoła też postawią na blask. Proste fasony, bez nadmiaru marszczeń oraz dodatków przy dekolcie, sprawiają, że w takich sukienkach połysk nie jest wcale kiczowaty. Jako sukienki wieczorowe dla puszystych znakomicie sprawdzą się natomiast te, których materiał będzie ciemny i matowy. Nie jest to jednak regułą, wszystko zależy od kształtu i proporcji konkretnej figury, a także samopoczucia w wybranej kreacji – priorytetem powinna być przede wszystkim dobra zabawa.
Na przyjęcie w restauracji przy stole, z muzyką na żywo, wyjątkowy wieczór w teatrze czy party w hotelu najlepiej wybierać eleganckie sukienki wizytowe. W przypadku tak prostego ubioru sylwestrowy nastrój podkreśli mieniący się szal, bardziej wyrazisty makijaż czy większa biżuteria. Impreza sylwestrowa w klubie natomiast to okazja, by założyć nawet najkrótszą mini, sukienkę na ramiączkach czy dopasowaną kreację z głębokim dekoltem na plecach.
Jakie okrycie wierzchnie pasuje do sukienki sylwestrowej?
Gdy wybierzesz już najbardziej do Ciebie pasującą stylizację, pozostaje jeszcze dotrzeć na miejsce zabawy i po drodze nie zmarznąć. Nie warto psuć efektu zakładając na cienką, lekką sukienkę puchową kurtką, modną w ostatnich sezonach, ale niezbyt odpowiednią na elegancką okazję. Idealnie jest założyć stylowy płaszcz, najlepiej nie krótszy niż o kilka centymetrów od sukienki i wystarczająco obszerny, by nie pogniótł kreacji. Jeżeli droga do pokonania na świeżym powietrzu nie jest zbyt długa, np. wystarczy przejść kilka kroków do i z samochodu, zabrać wystarczy czasem lżejsze ponczo. Co natomiast nosić już podczas imprezy, kiedy chcemy wyjść na balkon lub całkiem na zewnątrz budynku? Często w takich warunkach odbywa się odliczanie sekund do północy, toast czy podziwianie fajerwerków. Klasyczna marynarka odpowiednia jest do pracy, ale nie sprawdzi się do wieczorowej sukienki. Wybierz bolerko, krótki żakiet wcięty w talii lub ten w stylu Chanel – jak najbardziej wskazany jest połysk, satyna, wyłogi jak przy męskim fraku. Możesz też osłonić ramiona eleganckim szalem.
Sukienka to jeden z podstawowych elementów damskiej garderoby. Często pierwszym kryterium branym pod uwagę przy zakupie sukienki jest jej przeznaczenie: czy szukamy sukienki koktajlowej lub balowej, na specjalne okazje (na wesele, studniówkę itp.), wizytowej czy raczej casualowej (na codzień, do biura, na uczelnię itp.). Kolejnym kryterium jest długość: mini (krótka), midi (średnia - do kolan), maxi (do ziemi).Przy wyborze produktu pod względem długości należy zwracać uwagę na wzrost modelki i odniesienie tego do własnego wzrostu, gdyż przy nałym wzroście nawet krótka sukienka może się okazać dla nas sukienką o długości midi, lub też sukienka midi przy naszym wysokim wzroście będzie niewiele dłuższa niż mini.
Potem przychodzi czas na kolor: czarna (mała czarna i nie tylko), czerwona (klasyka, na romantyczne okazje i nie tylko), granatowa, beżowa, niebieska, zielona, kolorowa lub wzorzysta, w motyw kwiatowy, w paski, prążki, kratę itp.
Nie można zapomnieć o różnych fasonach sukni: baskinka (z falbanką), odcinana pod biustem, w kształcie litery A, rozkloszowana lub prosta, asymetryczna, z głębokim dekoltem lub bez dekoltu, z dekoltem w serek, w szpic, z odkrytymi plecami (na przykład na Galę Oscarów :)) i całkowicie zakrywająca tył.
A na koniec zostawiamy materiał: rządzą bawełniane przewiewne sukienki, ale można również kupić sukienkę z dzianiny, gładką lub z fakturą, jeansową, wełnianą, z wiskozy, skórzaną czy wręcz ze szlachetnego materiał: jedwabiu czy kaszmiru. Do wyboru, do koloru!
Wybór sukienki nie jest łatwy, ale jej zakup daje chyba największe szczęście każdej kobiecie!