Zwroty online

Chcesz zwrócić produkt? Nie ma problemu!

 • Masz prawo zwrócić zakupiony produkt w przeciągu 30 dni od dnia otrzymania przesyłki (prawo odstąpienia od umowy sprzedaży)
 • Termin zwrotu należności może wynieść od 5 do 14 dni na zasadach określonych w przepisach prawa.
 • Jeśli zapłaciłeś za zamówienie gotówką przy odbiorze i podasz nam numer rachunku bankowego, zwrot nastąpi na wskazany nr rachunku. W razie braku podania nr rachunku bankowego, zwrot nastąpi w takiej formie w jakiej dokonałeś płatności.

 

SALONY MEDICINE:

(opcja dostępna dla każdego)

 1. Sprawdź listę salonów, w których dostępna jest ta forma zwrotu. (lista salonów>>)
 2. Wypełnij formularz zwrotu załączony do przesyłki z zamówieniem. Możesz go także pobrać >>tutaj<<. Możesz również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@answear.com.
 3. Jeśli jest taka potrzeba, podaj numer konta bankowego, na które mamy przelać pieniądze. W przypadku płatności online zwrot należności otrzymasz na to samo konto lub kartę, z którego było opłacone zamówienie.
 4. Przekaż pracownikowi salonu towar, formularz zwrotu oraz paragon lub inny dowód zakupu.
 5. Przesyłka zostanie odesłana do naszego magazynu przez obsługę salonu.
 6. Oczekuj wiadomości mailowej z potwierdzeniem zwrotu należności. Otrzymasz ją od nas jak tylko Twoja paczka dotrze do magazynu, a zwracane produkty zostaną sprawdzone.

PAMIĘTAJ:

Zwrotu dokonanych przez Ciebie płatności nie dokonujemy na miejscu w salonie.

 

DPD PICKUP:

(opcja dostępna dla zamówień o wartości powyżej 150zł, złożonych z zarejestrowanego konta )

 1. Wypełnij i podpisz formularz zwrotu towaru załączony do przesyłki z zamówieniem. Jeśli go nie posiadasz, pobierz gotowy formularz >>tutaj<<. Możesz również wypełnić i przesłać odstąpienie od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@answear.com.
 2. Produkty oraz formularz zwrotu włóż do kartonu przeznaczonego do wysyłki i dobrze go zaklej.
 3. Naklej na paczkę etykietę zwrotną, którą dołączyliśmy do przesyłki z zamówieniem. Jeśli w paczce nie znalazłeś etykiety, skorzystaj z innych dostępnych form darmowego zwrotu. 
 4. Dostarcz paczkę ze zwracanymi produktami do wybranego punktu DPD. Pełną listę punktów uzyskasz >>tutaj<<
 5. Oczekuj wiadomości mailowej z potwierdzeniem zwrotu należności. Otrzymasz ją od nas jak tylko Twoja paczka dotrze do magazynu, a zwracane produkty zostaną sprawdzone.

 

KURIER DPD

(opcja dostępna dla zamówień o wartości powyżej 150zł, złożonych z zarejestrowanego konta)

 1. Zaloguj się na swoje konto w Answear.com i wejdź w zakładkę ZWROTY. Znajdziesz tam wszystkie produkty, które możesz zwrócić za pomocą kuriera. Jeśli nie odnajdujesz tam towaru, który chcesz odesłać, skorzystaj z innych dostępnych form darmowego zwrotu.
 2. Wybierz produkty, które chcesz zwrócić oraz miejsce i datę przyjazdu kuriera.
 3. Wypełnij i podpisz formularz odstąpienia od Umowy, który dołączyliśmy do zamówienia. Jeśli go nie posiadasz, pobierz gotowy formularz >>tutaj<< lub ze swojego konta w sklepie. Możesz również wypełnić i przesłać odstąpienie od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@answear.com.
 4. Produkty oraz formularz zwrotu włóż do kartonu przeznaczonego do wysyłki i dobrze go zaklej.
 5. Naklej na paczkę etykietę zwrotną, którą dołączyliśmy do przesyłki z zamówieniem. Jeśli w paczce nie znalazłeś etykiety, skorzystaj z innych dostępnych form darmowego zwrotu. 
 6. Kurier przyjedzie pod wskazany adres. Przekaż mu paczkę. 
  UWAGA: W wyjątkowych sytuacjach realizacja zlecenia odbioru paczki złożonego w dni robocze po godzinie 15.00 może potrwać do 48h. 
 7. Oczekuj wiadomości mailowej z potwierdzeniem zwrotu należności. Otrzymasz ją od nas jak tylko Twoja paczka dotrze do magazynu, a zwracane produkty zostaną sprawdzone.

 

PUNKT ODBIORU ANSWEAR:

(opcja dostępna dla każdego)

 1. Przyjdź do punktu odbioru w Krakowie, Aleja Pokoju 18. Nasz Pickup Point jest otwarty w dni robocze, w godzinach 10.00-20.00. 
 2. Wypełnij formularz zwrotu (otrzymałeś go razem z zamówieniem, możesz także pobrać go stąd >>). Możesz również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@answear.com.
 3. Przekaż pracownikowi salonu towar, formularz zwrotu oraz paragon lub inny dowód zakupu.
 4. Przesyłka zostanie odesłana do naszego magazynu przez obsługę salonu.
 5. Oczekuj wiadomości mailowej z potwierdzeniem zwrotu należności. Otrzymasz ją od nas jak tylko Twoja paczka dotrze do magazynu, a zwracane produkty zostaną sprawdzone.

 

NA KOSZT WŁASNY:

(opcja dostępna dla każdego)

 1. Wypełnij formularz zwrotu (otrzymałeś go razem z zamówieniem, możesz także pobrać go stąd  >>). Możesz również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@answear.com.
 2. Zapakuj zwracany produkt (będziemy wdzięczni, jeśli będzie w oryginalnym opakowaniu producenta) i włóż do paczki formularz zwrotu/odstąpienia od umowy oraz oryginał lub kopię paragonu (lub faktury).
 3. Odeślij paczkę na adres:

Answear.com SA
Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów
z dopiskiem „ANSWEAR.COM - ZWROT”

PAMIĘTAJ:

 • Zwrotu dokonujesz na własny koszt. Koszt ten nie podlega zwrotowi.
 • Nie wysyłaj do nas przesyłek "za pobraniem" - nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej paczki.
 • Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia polecamy odsyłanie towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej lub korzystając z opcji pocztowej "Potwierdzenie nadania" / "Paczka polecona".

 


PLIKI DO POBRANIA
Formularz zwrotu