Lidia Popiel: Wstydu mamy w głowach aż zanadto

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 6 min

– Nie mam kontroli nad tym, co ktoś o mnie pomyśli, jak skomentuje mój wygląd. Panuję za to nad własnymi wyborami. Skoro lubię nosić długie, siwe włosy, to dlaczego mam odmawiać sobie tej radości? Tylko dlatego, że ktoś uważa, że w wieku 60 lat powinno się mieć krótkie włosy i ukrywać ich kolor pod farbą? Wiek nie określa tego, jak mam wyglądać, ubierać się i zachowywać. Dotyczy to także wielu innych wyborów. Chcę być sobą niezależnie od tego, ile mam lat i się tego nie wstydzić – mówi Lidia Popiel, fotografka i modelka.

Czytaj dalej Lidia Popiel: Wstydu mamy w głowach aż zanadto

Carolina Altavilla: Jestem otwarta na to, co oferuje mi otoczenie

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 4 min

 – Interesuje mnie zadawanie pytań poprzez ilustracje, ponowne przemyślenie obecnych form i rozwijanie krytyki poprzez estetykę. Chcę, jako ilustratorka, generować pole do refleksji na tematy, które nie zawsze poruszane są w przestrzeni publicznej. Zawsze staram się uchwycić w postaciach i tle grafik wszystko, co wydaje mi się piękne, ekscentryczne i wyraziste – mówi Carolina Altavilla, ilustratorka, designerka i dyrektorka artystyczna, której grafiki zdobią T-shirty z limitowanej kolekcji No Shame stworzonej przez Answear.LAB.

Czytaj dalej Carolina Altavilla: Jestem otwarta na to, co oferuje mi otoczenie

Agnieszka Pruchnik: Answear.LAB to modowa odpowiedź dla każdej kobiety

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 5 min

– Opowiadając o modzie kobiecej, stawiamy na inkluzywność, naturalność i różnorodność. Nie każda kobieta emanuje pewnością siebie. Niektóre potrzebują czasu, żeby ją zdobyć. Stylizacje Answear.LAB mają wzmacniać kobiety i pozwalać się im wyrażać poprzez modę – mówi Agnieszka Pruchnik, brand dyrektorka Answear. LAB.

Czytaj dalej Agnieszka Pruchnik: Answear.LAB to modowa odpowiedź dla każdej kobiety

Olga Bołądź: Jestem nienasycona życiem

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 7 min

– Nakładamy na siebie niepotrzebnie tę całą powściągliwość. Zapominamy, że emocje są częścią nas samych. Nie musimy trzymać ich w środku. Jeśli są to dobre emocje, kąpmy się w nich, rozkoszujmy się bez umiaru. Jeśli jest nam źle, to dajmy sobie prawo do płaczu i do krzyku – nie chowajmy tych emocji, bo nas zjedzą – o swoim podejściu do życia opowiada nam Olga Bołądź – aktorka, fundatorka i reżyserka „Alicji i Żabki”.

Czytaj dalej Olga Bołądź: Jestem nienasycona życiem

Siostry Giusti: Buty AGL to sprzymierzeńcy kobiet

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 5 min

Marka Attilio Giusti Leombruni (AGL) to synonim najwyższej jakości butów i akcesoriów oraz wielopokoleniowej wizji włoskiej mody. Brand rozwija się obecnie pod skrzydłami trzech sióstr: Sary, Very i Marianny Giusti. – Dołączenie do firmy było nam pisane od najmłodszych lat. Jesteśmy przyzwyczajone do przebywania w fabryce od dzieciństwa. Praca tutaj jest dla nas czymś naturalnym – uwielbiamy ją – mówią w rozmowie z nami.

Czytaj dalej Siostry Giusti: Buty AGL to sprzymierzeńcy kobiet

„Kopenhaga i Fashion Week to jedność”. Duński tydzień mody naszymi oczami

Opublikowano Kategorie Osobowości
Przeczytasz w 4 min

– Ta naturalność i powiązanie codziennego, zwykłego życia ze sztuką i modą przez duże M – robi piorunujące wrażenie –  relacjonuje Fashion Week w Kopenhadze Olga Godowska. – Nigdy wcześniej nie widziałam tylu pięknych, kolorowo ubranych ludzi – dodaje Paulina Manterys. Przekonajcie się, jak to wyjątkowe wydarzenie modowe wyglądało z perspektywy zespołu Answear.com.

Czytaj dalej „Kopenhaga i Fashion Week to jedność”. Duński tydzień mody naszymi oczami

Mariusz Ryciak: Konsumenci chętniej wybierają firmy, które robią coś dla świata i ludzi

Przeczytasz w 7 min– Uważam, że marki weszły tak mocno w nasze życie, że stały się jego nieodłącznym elementem. Tak jak przyjaciele, rodzina, znajomi. Jednym ufamy, drugim nie, jednych lubimy, innych nie do końca. Z niektórymi poszlibyśmy „konie kraść”, a do innych mamy dystans i chłodne podejście. Marki powinny dbać o to, by będąc takim elementem życia, tworzyć relacje oparte na zaufaniu, szacunku, sympatii, a na końcu miłości – mówi Mariusz Ryciak, Dyrektor Marketingu Answear.com. Czytaj dalej Mariusz Ryciak: Konsumenci chętniej wybierają firmy, które robią coś dla świata i ludzi

Jak przekuć bolesne doświadczenia w coś dobrego? – Katarzyna Dacyszyn o stalkingu, walce o siebie i pomocy innym

Przeczytasz w 3 min

Doświadczyła stalkingu, który na zawsze zmienił jej życie. Walczyła o siebie, swoje zdrowie i własne bezpieczeństwo. Dziś edukuje, czym jest stalking, inspiruje swoją wewnątrzną siłą i stanowi wzór dla wielu – z Katarzyną Dacyszyn rozmawia Martyna Wojciechowska. 

Czytaj dalej Jak przekuć bolesne doświadczenia w coś dobrego? – Katarzyna Dacyszyn o stalkingu, walce o siebie i pomocy innym

“Dzięki pracy zamykam się w mikroświecie ładnych rzeczy” – Marcin Franczak, Dyrektor Kreatywny Answear i przewodniczący jury konkursu Answear Graphic Design Masters

Przeczytasz w 3 min

W portfolio ma prace dla największych modowych tytułów. Teraz graficzną przygodę kontynuuje z Answear! Z Marcinem Franczakiem – Dyrektorem Kreatywnym Answear i przewodniczącym jury konkursu Answear Graphic Design Masters rozmawiamy o wszystkich aspektach jego pracy: wyzwaniach, radościach i inspiracjach. 

Czytaj dalej “Dzięki pracy zamykam się w mikroświecie ładnych rzeczy” – Marcin Franczak, Dyrektor Kreatywny Answear i przewodniczący jury konkursu Answear Graphic Design Masters